Vyhľadávanie zájazdov
Malta a Gozo - Malta

Malta a Gozo

Malta a Gozo
Doprava:
letecky
Letisko:
Bratislava
Odjazd:
-
Strava:
Raňajky

Popis

Majstrovské dielo barokového umenia a architektúry Valletta, stredoveké mesto Mdina, Rabat prešpikovaný katakombami a kláštormi, tradičný maltský folklórny večer, ostrov Gozo s megalitickým chrámovým komplexom, prehliadka zálivu Grand Harbour s mestami opevnenými maltskými rytiermi. Cesta plná farieb, vôní a mimoriadnych zážitkov.

Úvod

4-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3x v hoteli 3*

Stravovanie

3x raňajky

Doprava

Letecky

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu na trase Viedeň – Malta – Viedeň, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, 3x ubytovanie v hoteli 3*, sprievodcu CK, dopravu v destinácii podľa programu, tradičný maltský večer s večerou a nápojmi, plavba loďou na ostrov Gozo, ochutnávku vína, vstupy do všetkých pamiatok, výlet loďou na Blue Grotto.

Cena nezahŕňa

Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 190 EUR.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 75 EUR.

Upozornenie

Zmena programu vyhradená.

Poznámka

Vo veľkonočnom termíne sa zájazd predlžuje na 5 dní, pričom 5. deň je určený výlučne na transfer domov.

1. deň

Transfer z Bratislavy do Viedne, odlet na Maltu. Po prílete presun na východnú stranu zálivu Grand Harbour, kde spoznáme tzv. Tri mestá (The Three Cities). Ide o tri opevnené mestá – Senglea, Cospicua a Vittoriosa, chránené hradbami, ktoré vytvorili maltézsky rytieri. Po prehliadke Troch miest sa zúčastníme Veľkonočnej procesie, ktorá je na Malte jednou z najväčších udalostí v roku. Deň plný zážitkov zakončíme tradičným maltským folklórnym večerom. Transfer na hotel. Ubytovanie.

2. deň

Dnes sa vypravíme do stredu ostrova Malta. Navštívime netypický kostol v Moste. Ďalej navštívime Mdinu – stredoveké mesto na skalnatej vyvýšenine obklopené opevnením, ktoré sa pýši katedrálou, považovanou za klenotnicu náboženského umenia. Rabat je prešpikovaný katakombami, kláštormi a kostolmi. Presun do juhovýchodnej časti, kde budeme obdivovať koralové jaskyne Blue Grotto, ku ktorým nás miestni odvezú loďou (fakultatívne), ako aj jedinečný chrámový komplex Hagar Qim (UNESCO). Návrat do hotela.

3. deň

Raňajky. Stačí nám 30 minút plavby loďou a ocitneme sa na ostrove Gozo – v legendárnom domove rusalky Kalypso, so starými dedinkami, kľukatými cestičkami a neopakovateľnými výhľadmi na krajinu a more ako i pamiatkami neoceniteľnej historickej hodnoty. Medzi ne určite patrí Ggantijja – neolitický, megalitický chrámový komplex, starý 5500 rokov, ktorý je druhým najstarším ľudským náboženským dielom na svete (UNESCO). Spomedzi prírodných lákadiel, medzi najzaujímavejšie patrí „Vnútorné more“ zaliate krištáľovo modrou vodou, či príbojom do skál vytesaná obrovská brána, ktorú Malťania nazývajú „Okno modrej oblohy“. Ochutnáme miestne víno na farme Ta'Mena a dozvieme sa čo – to o výrobe olivového oleja. Uvidíme citadelu v meste Victoria a budeme mať voľno na nákupy tradičných suvenírov. Návrat na ubytovanie.

4. deň

Po raňajkách presun do Vallety, pešia prehliadka mesta. Valletta (UNESCO) je majstrovským dielom barokového umenia a architektúry. Uchváti nás Katedrála sv. Jána, Národné múzeum archeológie, výhľady zo záhrad Barraka, palác Veľkého majstra, prepychová Nemocnica rytierov rádu Sacra Infirmeria a iné. Transfer na letisko, odlet späť do Viedne, návrat do Bratislavy.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Malta a Gozo