Malta a Gozo, Malta, 21.10.2018, Raňajky
Malta a Gozo
Termín:
Načítavam ... 21.10.2018 – 24.10.2018
Zmeniť termín
Dĺžka:4 dni
Doprava:letecky (Bratislava)
Strava:Raňajky
Číslo termínu:59804610
788 € Konečná cena

Popis

Majstrovské dielo barokového umenia a architektúry Valletta, stredoveké mesto Mdina, Rabat prešpikovaný katakombami a kláštormi, tradičný maltský folklórny večer, ostrov Gozo s megalitickým chrámovým komplexom, prehliadka zálivu Grand Harbour s mestami opevnenými maltskými rytiermi. Cesta plná farieb, vôní a mimoriadnych zážitkov.

Úvod

4-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3x v hoteli 3*

Stravovanie

3x raňajky

Doprava

Letecky

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu na trase Viedeň – Malta – Viedeň, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, 3x ubytovanie v hoteli 3*, sprievodcu CK, dopravu v destinácii podľa programu, tradičný maltský večer s večerou a nápojmi, plavba loďou na ostrov Gozo, ochutnávku vína, vstupy do všetkých pamiatok, výlet loďou na Blue Grotto.

Cena nezahŕňa

Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 190 EUR.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 75 EUR.

Upozornenie

Zmena programu vyhradená.

Poznámka

Vo veľkonočnom termíne sa zájazd predlžuje na 5 dní, pričom 5. deň je určený výlučne na transfer domov.

1. deň

Transfer z Bratislavy do Viedne, odlet na Maltu. Po prílete presun na východnú stranu zálivu Grand Harbour, kde spoznáme tzv. Tri mestá (The Three Cities). Ide o tri opevnené mestá – Senglea, Cospicua a Vittoriosa, chránené hradbami, ktoré vytvorili maltézsky rytieri. Po prehliadke Troch miest sa zúčastníme Veľkonočnej procesie, ktorá je na Malte jednou z najväčších udalostí v roku. Deň plný zážitkov zakončíme tradičným maltským folklórnym večerom. Transfer na hotel. Ubytovanie.

2. deň

Dnes sa vypravíme do stredu ostrova Malta. Navštívime netypický kostol v Moste. Ďalej navštívime Mdinu – stredoveké mesto na skalnatej vyvýšenine obklopené opevnením, ktoré sa pýši katedrálou, považovanou za klenotnicu náboženského umenia. Rabat je prešpikovaný katakombami, kláštormi a kostolmi. Presun do juhovýchodnej časti, kde budeme obdivovať koralové jaskyne Blue Grotto, ku ktorým nás miestni odvezú loďou (fakultatívne), ako aj jedinečný chrámový komplex Hagar Qim (UNESCO). Návrat do hotela.

3. deň

Raňajky. Stačí nám 30 minút plavby loďou a ocitneme sa na ostrove Gozo – v legendárnom domove rusalky Kalypso, so starými dedinkami, kľukatými cestičkami a neopakovateľnými výhľadmi na krajinu a more ako i pamiatkami neoceniteľnej historickej hodnoty. Medzi ne určite patrí Ggantijja – neolitický, megalitický chrámový komplex, starý 5500 rokov, ktorý je druhým najstarším ľudským náboženským dielom na svete (UNESCO). Spomedzi prírodných lákadiel, medzi najzaujímavejšie patrí „Vnútorné more“ zaliate krištáľovo modrou vodou, či príbojom do skál vytesaná obrovská brána, ktorú Malťania nazývajú „Okno modrej oblohy“. Ochutnáme miestne víno na farme Ta'Mena a dozvieme sa čo – to o výrobe olivového oleja. Uvidíme citadelu v meste Victoria a budeme mať voľno na nákupy tradičných suvenírov. Návrat na ubytovanie.

4. deň

Po raňajkách presun do Vallety, pešia prehliadka mesta. Valletta (UNESCO) je majstrovským dielom barokového umenia a architektúry. Uchváti nás Katedrála sv. Jána, Národné múzeum archeológie, výhľady zo záhrad Barraka, palác Veľkého majstra, prepychová Nemocnica rytierov rádu Sacra Infirmeria a iné. Transfer na letisko, odlet späť do Viedne, návrat do Bratislavy.

Termin

30.03. - 03.04.2018

Miesto_a_cas_nastupu

Bratislava, Trnavské mýto (parkovisko pred Istropolisom) o 7:30 hod.

       

Zraz účastníkov: 15 minút pred odchodom transferového autobusu !!!

 

Sprievodca

ELENA EWIAKOVÁ (V PRIEBEHU ZÁJAZDU ZÁSTUPCA CK TRAVEL)

Doprava

Letecká spoločnosť: Air Malta

 

Letové časy:

                                                                                                         

30.03.2018 Viedeň / Malta KM515    10:40 - 12:50

03.04.2018 Malta / Viedeň KM514    07:15 - 09:30

 

V prípade meškania letov, presmerovania letov alebo podobných situácií, je za vzniknutú skutočnosť zodpovedná letecká spoločnosť. Klient je vtedy povinný sa riadiť pokynmi zamestnancov leteckej spoločnosti. Prípadnú reklamáciu je klient povinný riešiť si vo vlastnom mene priamo s leteckou spoločnosťou na základe predloženia všetkých dokladov.

Dolezite_upozornenie

Air Malta povoľuje max. 23 kg registrovanej batožiny pre 1 pasažiera a 1 kus príručnej batožiny do 10 kg (s laptopom do 10 kg), s maximálnymi rozmermi 55 x 40 x 20 cm.  Zdieľanie batožiny nie je povolené, a to ani v prípade cestujúcich majúcich spoločnú rezerváciu. 

 

Bezpecnostne_pravidla_na_letiskach

Pravidlá, ktoré nadobudli platnosť v novembri roku 2006, platia pre všetkých cestujúcich, ktorých odletovou destináciou je letisko v zemi Európskej únie (vrátane Nórska a Islandu), bez ohľadu na cieľovú destináciu. Pri bezpečnostných kontrolách bude okrem zisťovania predmetov už skôr vylúčených z prepravy na palube lietadiel, tiež kontrola príručných batožín za účelom zistenia, či neobsahujú tekutiny.

Majte na pamäti, že so sebou do kabíny lietadla smiete vziať iba malé množstvá tekutín a to ako v príručnej batožine, tak i pri sebe. Tekutiny musia byť v malom balení do max. objemu 100 mililitrov. Všetky balenia musia byť umiestnené v jednom priehľadnom uzatvárateľnom igelitovom vrecúšku s maximálnym obsahom 1 liter na osobu.  Tekutinami sa rozumejú: voda a ďalšie nápoje, polievky, sirupy, krémy, pleťové mlieka a oleje, parfumy, spreje, gély, vrátane šampónov a sprchovacích gélov, nádoby pod tlakom vrátane peny na holenie a penových tužidiel, či ďalších penových prípravkov a deodorantov, pasty vrátane zubnej pasty, zmesy tuhých a tekutých materiálov (napr. džem) a všetky ďalšie materiály podobnej konzistencie.

Na letiskovej bezpečnostnej kontrole musíte predložiť igelitové vrecúško obsahujúce fľaštičky s tekutinami, odložiť saká, kabáty, svetre, vytiahnuť laptop a ďalšie väčšie elektrické prístroje z kabínovej batožiny.

Na letisku stále môžete zakúpiť po predložení palubnej vstupenky tekutiny (nápoje, parfumy) v obchodoch na letiskách EU, ktoré sú umiestnené za pasovou kontrolou. V prípade, že produkty obdržíte v zapečatenom sáčku, počkajte s otvorením do doby, kým budete odbavený pracovníkmi bezpečnostnej kontroly. Pre nákupy na letiskách neplatí množstevné obmedzenie. Pokiaľ pri ceste do cieľovej destinácie prestupujete na inom EU letisku, môžete zakúpiť tekutiny aj na letisku prestupu, v predajných miestach s obdobným režimom. Tekutiny môžete ďalej zakúpiť na palube lietadla.

 

Ubytovanie_a_stravovanie

Ubytovacie zariadenie: 

Plaza Hotel 3*

248, Tower Road, Sliema

SLM 1600 Malta

Tel :  +356 2134 1295

Fax :  +356 2131 4683

www.plazahotelsmalta.com

 

Stravovanie:

Raňajky: kontinentálne

 

Od 1.6.2016 sa na Malte platí takzvaná eko-taxa – 0,50 EUR/deň/dospelá osoba. Táto suma sa platí v hotovosti priamo na recepcii hotela a nie je zarátaná do ceny zájazdu.

 

Program_zajazdu

1. deň: Transfer z Bratislavy do Viedne, odlet na Maltu. Presun na východnú stranu zálivu Grand Harbour, kde spoznáme tzv. Tri mestá (The Three Cities). Ide o tri opevnené mestá - Senglea, Cospicua a Vittoriosa, chránené hradbami, ktoré vytvorili maltézsky rytieri. Po prehliadke Troch miest sa zúčastníme veľkonočnej procesie, ktorá je na Malte jednou z najväčších udalostí v roku.  Ubytovanie v hoteli.

 

2. deň: Po raňajkách presun do Valletty na pešiu prehliadku mesta. Valletta (UNESCO) je majstrovským dielom barokového umenia a architektúry. Uchváti nás Katedrála sv. Jána, Národné múzeum archeológie, výhľady zo záhrad Barraka, palác Veľkého majstra, prepychová Nemocnica rytierov rádu Sacra Infirmeria a iné. Ďalej navštívime Mdinu - stredoveké mesto na skalnatej vyvýšenine obklopené opevnením, ktoré sa pýši katedrálou, považovanou za klenotnicu náboženského umenia. Navštívime netypický kostol v Moste. Rabat je prešpikovaný katakombami, kláštormi a kostolmi. Návrat do hotela.

 

3. deň:  Po raňajkách  presun do juhovýchodnej časti, kde budeme obdivovať koralové jaskyne Blue Grotto, ku ktorým nás miestni odvezú loďou (fakultatívne), ako aj jedinečný chrámový komplex Hagar Qim (UNESCO).

 

4. deň:  Raňajky. Stačí nám 30 minút plavby loďou a ocitneme sa na ostrove Gozo – v legendárnom domove rusalky Kalypso, so starými dedinkami, kľukatými cestičkami a neopakovateľnými výhľadmi na krajinu a more ako i pamiatkami neoceniteľnej historickej hodnoty. Medzi ne určite patrí Ggantijja – neolitický, megalitický chrámový komplex, starý 5500 rokov, ktorý je druhým najstarším ľudským náboženským dielom na svete (UNESCO). Spomedzi prírodných lákadiel, medzi najzaujímavejšie patrí „Vnútorné more“ zaliate krištáľovo modrou vodou, či príbojom do skál vytesaná obrovská brána, ktorú Malťania nazývajú „Okno modrej oblohy“. Uvidíme citadelu v meste Victoria a budeme mať voľno na nákupy tradičných suvenírov. Návrat na ubytovanie.

 

5. deň: Transfer na letisko, odlet do Viedne a presun späť do Bratislavy.

 

Doporucenia_a_upozornenia

•       na zájazd sa vzťahujú ”Zmluvné podmienky Cestovnej kancelárie Travel, a.s.”, uverejnené v ponukovom katalógu;

•       škody, ktoré účastníci zájazdu spôsobia vlastným zavinením, sú povinní uhradiť priamo na mieste;

•       každý účastník je zodpovedný za vlastné cestovné doklady;

•       nezabudnite si so sebou zobrať Zmluvu o obstaraní zájazdu, ktorej prílohu tvoria poistné podmienky pre ošetrujúceho lekára ako potvrdenie o poistení; pokiaľ ste si toto poistenie u nás objednali a zaplatili

•       odporúčame vziať si so sebou pevnú obuv, športové oblečenie a plavky;

•       za služby nečerpané vinou zákazníka Satur Travel, a.s. neposkytuje náhradu.

 

Vseobecne_informacie_o_krajine

 

ZÁKLADNÁ CHARAKTERISTIKA KRAJINY

 

Oficiálny názov:       Maltská republika        

Štátne zriadenie:       parlamentná demokracia

Rozloha:              316 km2

Počet obyvateľov:       411 277 (údaj z roku 2012)

Hlavné mesto:              Valletta

Jazyk:       maltský (oficiálny) 90,2%, anglický (oficiálny) 6%

Náboženstvo:        89% rímski katolíci

Mena:       spoločná európska mena euro od roku 2008 (člen EÚ od mája roku 2004)

 

 

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE PRED CESTOU

 

KLIMATICKÉ PODMIENKY

Maltská klíma je typicky stredomorská so silným vplyvom mora.  Maltské ostrovy (Malta, Gozo, Comino) majú priaznivú slnečnú klímu s denným priemerom 12 hodín slnečného svitu v lete, ktorý v zime klesá na 5 - 6 hodín.  Letá sú horúce, suché a veľmi slnečné.  Vysoké denné teploty sú zmierňované studenými morskými prúdmi.  Na jar a na jeseň sú teploty miernejšie s výnimkou zriedkavých vetrov „scirocco“, vanúcich z Afriky, prinášajúcich na tieto ročné obdobia nezvykle vysoké teploty a vlhkosť. Zimy na maltských ostrovoch sú mierne, s ojedinelými krátkymi výraznejšie studenými obdobiami, ktoré sú spôsobené severnými a severo - východnými vetrami, vanúcimi zo strednej Európy.

 

CESTOVNÉ DOKLADY

Občania Slovenskej republiky môžu na územie Maltskej republiky vstupovať s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom.

Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) sa počnúc dňom 26.6. 2012 všetky cestovné doklady vydávajú ako individuálne cestovné doklady. Z uvedeného vyplýva, že od tohoto dňa sa už nevykonávajú zápisy detí do 5. rokov veku do cestovného dokladu rodiča a deti do 5. rokov musia mať pri vstupe do krajiny vlastný cestovný doklad.  Ak cestuje dieťa v sprievode inej osoby ako rodiča musí sa preukázať vlastným platným cestovným pasom a písomným povolením rodičov, vyhotoveným v anglickom jazyku, pričom pravosť podpisu rodičov na povolení musí byť overená notárom. Ak cestuje dieťa v sprievode inej osoby ako rodiča na občiansky preukaz, malo by mať rovnako k dispozícii písomné povolenie rodičov, ktorých pravosť podpisu na povolení musí byť overená notárom.

V prípade straty alebo krádeže cestovných dokladov v cudzine, môže veľvyslanectvo SR v Ríme vydať slovenskému občanovi „cestovný preukaz“. Ide o náhradný cestovný doklad s územnou a časovou platnosťou, určený na návrat do vlasti čo najkratšou cestou a platný je aj v tých krajinách, cez územie ktorých sa bude občan na Slovensko vracať.  Jedným z prvých krokov, ktoré by ste mali v takejto situácii urobiť, je ohlásenie straty, resp. odcudzenia dokladov na najbližšom útvare miestnej polície a získanie potvrdenia o tejto skutočnosti. Môžete tiež požiadať políciu o umožnenie telefonického rozhovoru s veľvyslanectvom SR, ktoré vás bude informovať ako ďalej postupovať.  K žiadosti o vydanie cestovného preukazu, ktorú občan vypĺňa na veľvyslanectve, je potrebné predložiť dve farebné fotografie pasového formátu a uhradiť správny poplatok. Od úhrady správneho poplatku je možné po zvážení všetkých okolností, v ktorých sa občan ocitol, upustiť.

 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Ríme

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky (Ambasciata della Republica Slovacca)

Via dei Colli della Farnesina 144, VI/A

00135  Roma

Tel: +39 06 36715200

Mobil mimo pracovného času: +39 3385432071

E-mail: emb.roma@mzv.sk

 

BEZPEČNOSŤ

V Maltskej republike, podobne ako v Talianskej republike dochádza často ku krádežiam, čo znamená, že je potrebné veľmi starostlivo si uschovať finančnú hotovosť, identifikačné doklady, ako aj iné dokumenty, ktoré môžu byť predmetom krádeže (napr. v prostriedkoch hromadnej dopravy). Odporúča sa taktiež starostlivo kontrolovať svoju batožinu, ako i všetky veci, ktorými cestujúci disponuje. Po krádeži, alebo strate cestovných dokladov je potrebné okamžite vyhľadať najbližšiu policajnú stanicu vo veci oznámenia udalosti. Zvýšenú pozornosť je potrebné venovať najmä na plážach a v turistických centrách.

 

ZDRAVIE

Pri vstupe do Maltskej republiky musí každý cudzinec disponovať zdravotným poistením (komerčným, prípadne Európskou zdravotnou poisťovacou kartou - EHIC). Bezplatná zdravotná pomoc sa v krajine neposkytuje.

 

BANKY

Banky na Malte sú obvykle otvorené v pondelok až piatok do skorého popoludnia a v sobotu predpoludním. 

 

ELEKTRINA

Napätie v elektrickej sieti na Malte je 230 V a zásuvky sú britského typu.  V prípade, že budete pre svoje elektrické spotrebiče potrebovať adaptér, možno ho ľahko zakúpiť na recepcii hotela, či v supermarkete.

 

DOPRAVA

Malta patrí spolu s Veľkou Britániou, Írskom a Cyprom medzi jediné 4 krajiny v Európe, kde sa jazdí na ľavej strane cesty.  Uvedenému treba venovať zvýšenú pozornosť nielen pri samotnom riadení motorového vozidla, ale i pri prechode cez cestné komunikácie.

 

TELEFONOVANIE

Pri telefonovaní na Maltu je treba vytočiť predvoľbu 00356 a následne kód mesta bez nuly.  Pri telefonovaní z Malty na Slovensko je treba vytočiť predvoľbu 00421 a následne kód mesta bez nuly.

 

Dôležité telefónne čísla pri pobyte na Malte:

Polícia / Požiarnici / Prvá pomoc:               112

 

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK

Malta a Gozo