Vyhľadávanie zájazdov
Barcelona pre deti - Španielsko - Španielsko ostrovy - Baleáry - Mallorca - Playa de Muro
Barcelona pre deti
Doprava:
letecky
Letisko:
Bratislava
Odjazd:
-
Strava:
Raňajky

Popis

Barcelona má čo ponúknuť nielen dospelým, ale aj menším návštevníkom, ktorí sa tu určite nebudú nudiť: v Múzeu voskových figurín sa zoznámia s rôznymi známymi osobnosťami, v akváriu budú pozorovať tisíce morských živočíchov v podvodnom tuneli, vo vedeckom interaktívnom múzeum Cosmo Caixa si urobia malý vedecký experiment a uvidia simulátor vĺn a tornád. Možno si tiež zamaškrtiť v najkrajšej barcelonskej cukrárni, či urobiť si fotografiu so sochou mamuta v miestnej zoo.

Úvod

4-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3x v hoteli 3*

Stravovanie

3x raňajky

Doprava

Letecká

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu na trase Viedeň – Barcelona – Viedeň, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, 3 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, transfer letisko – hotel - letisko, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Vstupy, pobytovú taxu, komplexné cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 190 EUR.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 180 EUR, za vstup do Sagrady Familie 17 EUR (dieťa do 10 r. zdarma, za vstup do Parc Güell 9 EUR (dieťa 7-12 r. 5 EUR). Nutné objednať pri kúpe zájazdu.

1. deň

Transfer z Bratislavy na letisko vo Viedni, odlet do Barcelony, transfer do hotela. Objavovanie mesta začneme prechádzkou po populárnej promenáde La Rambla, ktorou sa dostaneme k rôznym  zaujímavostiam, ako napr. Museu de Cera  - Múzeum voskových figurín, v ktorom sa nachádza viac ako 360 figurín kráľov, zločincov, pápežov a rôznych známych osobností nielen z katalánskej a španielskej histórie, ktoré sú na nerozoznanie od živých modelov. O pár krokov ďalej vyhliadková veža Krištofa Kolumba, z ktorej je krásny výhľad na prístav.  Ďalej môžeme navštíviť  L’Aquari – barcelónske akvárium, ktoré patrí medzi najväčšie v Európe, leží pri mori na malom polostrove medzi Torre Jaume a Barcelonettou a dá sa k nemu dostať moderným mostom pre peších Rambla de Mar, inšpirovanom morskými vlnami. Najväčšou atrakciou je 80 metrov dlhý podvodný tunnel s pohyblivým chodníkom, z ktorého možno pozorovať 11 000 morských živočíchov v šiestich miliónoch litrov vody. Ďalej sa tu nachádza 22 obrovských a nespočetné množstvo malých akvárií. Ponoriť sa do sveta žralokov, rají, murén a morských koníkov je nezabudnteľný zážitok. Pre budúcich moreplavcov je nevyhnutná návšteva Museu Maritim, bývalých Kráľovských lodeníc.

2. deň

Raňajky. Začneme návštevou Parc Guëll, záhradného komplexu plného nekonvenčných stavieb veselých  farieb. V parku plnom stĺporadí, vymyslených tvorov a okrasných prvkov sa  nenachádzajú skoro žiadne ostré línie a všetko je zaguľatené. Medzi obľúbené ciele patrí aj terasa, z ktorej je výhľad na mesto a je na nej aj jedna z najdlhších lavičiek sveta.  Ďalej si pozrieme budovy postavené známym architektom Gaudím: Sagrada Família – novogotický chrám Svätej rodiny,  ktorý sa stal symbolom Barcelony, Casa Batlló, rozprávkovo koncipovaný dom so strechou pripomínajúcou chrbát obrovského jaštera a stĺpy dole nohy slona, či Casa Milá, prezývaná La Pedrera (kameňolom).  Večer si môžeme pozrieť hudobno – svetelnú show magickej fontány – La Font Mágica.

3. deň

Raňajky. Dnes sa vydáme za poznaním i zábavou. Ako prvé navštívime Cosmo Caixa – vedecké ineraktívne múzeum – jedno z najzaujímavejších a s plochou 30 000 m2 aj najväčších múzeí nielen v Barcelone, ale aj v celom Španielsku. Malí aj väčší návštevníci si tu rozhodne nebudú nudiť - na každom rohu sa tu dá niečo niečo vyskúšať, objaviť, alebo urobiť malý vedecký experiment z oblasti fyziky, techniky, geológie, či chémie. Gigantickou špirálou, ktorá sa vinie okolo 30 metrového stromu z Amazonského pralesa sa dostaneme do suterénu so simulátorom vĺn a tornád, alebo s geologickou stenou, kde sa dajú skúmať rôzne typy hornín. V skleníku s rozlohou 1 000 m2 možno vidieť okrem tropického pralesa aj voľne žijúce živočíchy. Netreba sa však báť – nebezpečné hady sú samozrejme za sklom.  Popoludní sa vydáme do lunaparku Park d´Atraccions de Tibidado z roku 1901, ktorý ponúka viac ako 25 atrakcií.

4. deň

Raňajky, individuálne voľno, podľa časových možností fakultatívne návšteva jednej z najkrajších cukrární v Barcelone – Pastisseria Escribá. Pre tých ktorí majú radšej zvieratká bude vhodnejšia návšteva barcelonskej ZOO, ktorá sa nachádza v krásnom parku La Ciutadela, kde sa dá počlnkovať na veľkom jazere a urobiť si fotografiu so sochou mamuta. Ďalšou možnosťou je prehliadka štadiónu FC Barcelona, kde možno vidieť nielen trofeje a poháre slávneho klubu, ale i šatne hráčov.  Transfer na letisko. Odlet do Bratislavy/Viedne. Transfer do Bratislavy.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Barcelona pre deti